четвер, 20 квітня 2023 р.

День Довкілля

                           Де́нь довкі́лля — національне екологічне свято, яке відзначається щорічно в третю суботу квітня, починаючи з 1999 року. Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.

             За 30 років з дня проголошення незалежності ми побачили багато екологічних поразок та перемог.

              Ми є свідками довгострокових наслідків однієї з найбільших техногенних катастроф у світі – аварії на Чорнобильській АЕС. Ми бачимо водойми, що міліють та цвітуть. У багатьох містах ми дихаємо повітрям, яке несе загрозу нашому здоров’ю. Ми все більше відчуваємо на собі наслідки зміни клімату: аномальну спеку, масштабні зливи та снігопади, пилові бурі, нестачу води. Ми спостерігаємо за тим, як на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму накопичуються серйозні екологічні проблеми. Ми не можемо без болю дивитися на рани, що завдаються природі від вирубок лісу в Карпатах та нелегального видобутку бурштину. Ми накопичуємо мільйони тон сміття і скидаємо його на звалища.

            Знизити промислове забруднення, мати громадський транспорт і адаптуватись до зміни клімату. Попереду багато екологічних викликів і проблем, що мають бути вирішені...

           На ранковій зустрічі учні обговорили питання збереження навколишнього середовища, виконували практичні завдання, обмінювалися своїми думками з приводу, що вони зможуть зробити для природи. 
Немає коментарів:

Дописати коментар